Brak wyników dla podanej frazy

TORIMPEX JEST EKO POZNAJ NASZE EKO ROZWIĄZANIA

NASZE EKO ROZWIĄZANIA

Planeta, na której żyjemy, każdego dnia oferuje nam wiele swoich dóbr, które trafiają później do naszych sklepów, a stąd do waszych domów. Działalność człowieka przez wiele tysięcy lat doprowadziła jednak do zmian, które postępują i będą miały wielki wpływ na nasze życie w przyszłości. Nie możemy ich cofnąć, ale możemy wspólnie podjąć kroki, aby im przeciwdziałać!
Torimpex również chce włączyć się w te działania. Wyznaczyliśmy sobie cele, których realizacja ma służyć zmniejszeniu wpływu naszej działalności na środowisko:

NASZE EKO ROZWIĄZANIA

NIE MARNUJEMY ŻYWNOŚCI

Dokładnie analizujemy zapotrzebowanie na dane produkty w naszych sklepach i planujemy dostawy. Od samego początku zapobiegamy więc nadwyżkom, aby żywność nie ulegała zniszczeniu. Kiedy jednak kończy się data przydatności do spożycia oferowanych przez nas produktów, obniżamy ich ceny i umieszczamy je w specjalnie wyznaczonych miejscach w naszych sklepach. Dzięki temu nasi klienci w łatwy sposób mogą nabyć je w atrakcyjniejszych cenach. W naszych sklepach owoce i warzywa możesz nabyć luzem, dzięki czemu możesz zaopatrzyć się w taką ich ilość, aby nie zmarnowały się w twoim domu. Współpracujemy również z Federacją Polskich Banków Żywności. Przekazujemy im darowizny żywnościowe, które następnie trafiają do osób potrzebujących. Prowadzimy także kampanie edukacyjne do naszych klientów. Przypominamy im, jak nie marnować żywności i jak wprowadzić te zasady do ich codziennego życia.
W 2022 roku przekazaliśmy organizacjom pozarządowym żywność o wartości 67.587,97 zł (w zakresie określonym w art.2 pkt.2 ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności).

ZERO WASTE - MNIEJ ODPADÓW

Zachęcamy naszych klientów do przynoszenia własnych wielorazowych opakowań na żywność, dzięki czemu dążymy do zmniejszenia ilości używanych toreb foliowych. Promujemy użytkowanie materiałowych woreczków na owoce, warzywa czy pieczywo oraz pudełek a wędliny, mięso czy ser. Chcemy działać w duchu idei Zero Waste i generować jak najmniej odpadów. Klientom, którzy nie przynieśli ze sobą toreb do spakowania zakupów, proponujemy ekologiczne wielorazowe torby papierowe i materiałowe.

SEGREGUJEMY

Segregacja w dzisiejszych czasach to już podstawa. Prowadzimy współpracę z podmiotami, które odbierają od nas makulaturę oraz folie. W naszych sklepach znajdują się również pojemniki na zużyte baterie, a przed nimi ustawiliśmy pojemniki na plastikowe nakrętki, które służą dodatkowo akcjom charytatywnym. Planujemy również ustawienie butelkomatów przy naszych sklepach, dzięki czemu chcemy zachęcić klientów doszybkiego recyklingu plastikowych butelek.

ZMNIEJSZENIE ZUŻYCIA PAPIERU

W minionych latach znacznie zmniejszyliśmy ilość drukowanych gazetek promocyjnych. Zachęcamy klientów do zapoznawania się z ich elektroniczną wersją, którą znaleźć mogą na naszej stronie internetowej oraz w specjalnych aplikacjach, jak np. Blix. Dzięki opiniom naszych klientów, zmniejszyliśmy również ilość papieru do pakowania wędlin. Segregujemy odpady i oszczędzamy papier również w naszych biurach. Nie drukujemy maili i zachęcamy naszych partnerów do przejścia na elektroniczny system obiegu faktur.

WSPÓŁPRACUJEMY Z LOKALNYMI DOSTAWCAMI

Współpraca z lokalnymi dostawcami to nie tylko gwarancja wyższej jakości produktów, które trafiają do naszych klientów. To również rozwiązanie proekologiczne, gdyż w ten sposób droga transportu zakupionych przez nas artykułów jest krótsza i tym samym mniej spalin dostaje się do środowiska. Prowadzimy także kampanie edukacyjne do naszych klientów. Przypominamy im, jak nie marnować żywności i jak wprowadzić te zasady do ich codziennego życia

CO TY MOŻESZ ZROBIĆ?

Ty również możesz się włączyć i być bardziej eko każdego dnia!

Lokalnie Tradycyjnie Blisko

Toruńska sieć sklepów spożywczych